logo

Kladenská prvosledová hlídka zadržela podezřelého z vloupání do domu, na útěku ho prozradily stopy ve sněhu

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý 20. listopadu 2018 před devátou hodinou večerní byla prvosledová hlídka vyslána operačním důstojníkem do ulice Kačická v Kladně, kde měl jedenatřicetiletý muž vyrušit ve svém rodinném domě pachatele, který vnikl do jeho nemovitosti.

Policisté po příjezdu na místo oznamovatele vytěžili a podle stop ve sněhu se vydali pachatele pronásledovat. Hlídka zjistila, že muž utíkal přes zahrady okolních rodinných domů a po několika minutách se policistům podařilo prchajícího muže zadržet. Ten se mužům zákona doznal, že vnikl do nemovitosti a že tak učinil pod vlivem drog, kterých je uživatelem.

Dalším policejním šetření bylo zjištěno, že kolem půl sedmé vnikl zadržený muž i na pozemek rodinného domu v ulici Na Zvonečku, kde z garáže odcizil, ze zde zaparkovaného jízdního kola svítilnu a klíči, které byly v zámku, si otevřel vstupní dveře u rodinného domu, kde byl v předsíni vyrušen třiačtyřicetiletou majitelkou nemovitosti.

I odtud se dal na útěk a policisté opět šli po stopách ve sněhu, které na místě pachatel zanechal a ty je dovedly do zahrady u rodinného domu v ulici Ve Strnadovně. Tam zjistili, že muž vnikl do zde zaparkovaného vozidla Škoda Superb, ze kterého odcizil servisní knihu, která byla posléze nalezena u první nemovitosti v Kačické ulici.

Dvaadvacetiletý muž ze Slánska, který byl již v minulosti soudně trestán pro majetkovou a drogovou trestnou činnost, byl po zadržení umístěn do policejní cely a následně vyšetřovatelka služby kriminální policie zahájila jeho trestní stíhání pro pokračující přečin porušování domovní svobody, za což mu hrozí trest odnětí svobody na tři měsíce až tři roky.

nprap. Michaela Nováková, Policie ČR