logo

Kocoura na Českolipsku někdo postřelil vzduchovkou a bodl vidlicí, po pachateli pátrá policie

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté na Českolipsku přijali v tomto týdnu již druhé trestní oznámení v souvislosti s týráním koček. To poslední podala obyvatelka obce Slunečná, která našla svého jedenáctiletého kocoura Matouše v neděli odpoledne zkrváceného na svém pozemku.

Lékařka veterinární pohotovostní ambulance, kam ho ještě téhož dne dopravila, po jeho prohlídce konstatovala, že zvíře utrpělo více zranění, které si nemohlo způsobit samo a ani při rvačce s jinou kočkou.

Matouš měl totiž jeden čerstvý vstřel od vzduchové pistole na hlavě v oblasti oka a kromě toho i jeden několik dnů starý vstřel v oblasti břicha, o kterém majitelka nevěděla, protože ránu kryl hustý kožich. Čerstvá byla ale i další závažná zranění, a to bodná rána na krku od dvojzubé vidlice a zlomená hrudní kost od kopance nebo šlápnutí.

Jeho zdravotní stav si vyžádal hospitalizaci na veterinární klinice.

Oznamovatelka do policejního protokolu uvedla, že se jedná o kocoura evropského, který se držel doma a běhal maximálně jen po jejich zahradě. Vůbec netuší, kdo a proč mu tolik ublížil. To teď budou zjišťovat českolipští kriminalisté, kteří už ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat. Pokud se jim pachatele podaří vypátrat, může ho soudce poslat až na dva roky do vězení.

Případ postřeleného kocoura z Jestřebí, který skončil jeho eutanázií, jsme zveřejnili v pondělí 14. května.

por. Bc. Ivana Baláková, Policie ČR