logo

Kodiaq svému řidiči po nehodě přivolal pomoc, muž utrpěl vážná zranění a do nemocnice ho transportoval vrtulník LZS

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Českokrumlovští policisté řeší vážnou dopravní nehodu respektive havárii osobního vozidla. K té v součinnosti s ZZS a HZS vyjížděli krátce před čtvrtou hodinou ranní dne 15. ledna 2019. Na silnici I/39 v katastru obce Hořice na Šumavě havarovalo osobní vozidlo tovární značky Škoda Kodiaq.

Ve vozidle jel pouze osmačtyřicetiletý řidič, ten utrpěl blíže nespecifikované těžké zranění, s kterým byl po ošetření na místě transportován vrtulníkem letecké záchranné služby na traumatologické oddělení českobudějovické nemocnice.

Dle prvotních informací jel řidič ve směru od Černé v Pošumaví směrem na český Krumlov a z dosud nezjištěných příčin pravděpodobně nezvládl zatáčku a havaroval mimo komunikaci. Vozidlo, které je vybaveno technologií k přivolání pomoci při dopravní nehodě, vyslalo signál na linku 112 a na základě toho byly k nehodě vyslány všechny složky IZS.

Provoz v úseku nehody byl řízen policisty kyvadlově. Krátce před půl sedmou hodinou ranní byla komunikace plně zprovozněna. Celková škoda byla odhadnuta na 700 tisíc korun.

Přesná příčina, průběh a míra zavinění nehody jsou předmětem následného šetření českokrumlovských dopravních policistů. Zda byl či nebyl těžce zraněný řidič pod vlivem alkoholu, prokáží krevní testy odebrané v nemocnici.

por. Bc. Lenka Pokorná, Policie ČR