logo

Kokain měli dealeři prodávat stovkám zájemců, při prohlídkách ho kriminalisté našli ve víčku nádrže i v botách

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V první polovině prosince zadrželi kriminalisté pátého oddělení prvního policejního obvodu dva muže ve věku 35 as 40 let, kteří na území hlavního města obchodovali ve velkém s kokainem.

Detektivové prošetřováním zjistili, že s kokainem dvojice cizinců obchodovala minimálně od konce minulého roku. Jen za poslední dva měsíce před zadržením prodala dvojice mužů drogu minimálně dvěma stům zájemců, valné většině z nich opakovaně. Proto mají kriminalisté zadokumentovány stovky případů prodeje a nákupu kokainu.

Kokain zadržení distribuovali především v centru metropole, v blízkosti různých restaurací, tanečních klubů a dalších obdobných podniků.

Samotné obchody pak probíhali s využitím mobilních telefonů, prostřednictvím různých komunikačních aplikací.

Po zadržení následovaly domovní prohlídky. Při těch kriminalisté našli a zajistili několik desítek gramů kokainu, a byť jsou oba zadržení nezaměstnaní, tak i značnou finanční hotovost ve výši přibližně devět set tisíc korun. Původ těchto peněz nebyl ani jeden z nich schopen relevantně vysvětlit.

Jak jsem již zmínil v úvodu, kokain kriminalisté při „domovce“ našli například zastrkaný v botách, nebo ukrytý ve víčku nádrže osobního auta, kterým drogu zájemcům dováželi.

Oba zadržení jsou v tuto chvíli stíháni pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a s psychotropními látkami a s jedy. V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Oba obvinění jsou stíháni vazebně.

por. Mgr. Tomáš Hulan, Policie ČR