logo

Kolín nad Rýnem čelil na Silvestra vlně hromadného sexuálního obtěžování

Policejní prezident Wolfgang Albers oznámil podle listu Kölner Stadt-Anzeiger, že policie v Kolíně nad Rýnem vyšetřuje řadu případů hromadného sexuálního obtěžování žen v Kolíně nad Rýnem. Desítky žen měly být obtěžovány skupinami Arabů a Afričanů v průběhu silvestrovských oslav.

Podle policejního prezidenta Alberse je takový stav nepřípustný. Na náměstí se dle něj na Silvestra shromáždila asi tisícovka mužů arabského vzhledu, z níž se pak začaly odtrhávat skupinky o 20 a 100 lidech. Tyto skupinky pak v ulicích Kolína nad Rýnem obklíčovaly, okrádaly a sexuálně obtěžovaly místní ženy.

Policistům se zatím podařilo dohledat nejméně 15 žen, které v průběhu noci čelily takovým útokům. Podle odhadů jich má být ale až 80.

Ženy uvedly, že je muži osahávaly po celém těle. V jednom případě dokonce skupinka mužů osahávala i policistku v civilu.

Kromě obtěžování pak útočníci ženy okradli o mobilní telefony, kabelky a další cennosti. V pondělí bylo zadrženo 5 osob, a to na místním nádraží. Tyto osoby měly rovněž obtěžovat a okrádat ženy.

Policie některé z útočníků ze silvestrovské noci zná. Údajně nemá jít o uprchlíky z loňské migrační vlny, ale o přistěhovalce, kteří jsou problémoví a v Německu žijí již dva roky.

Týdeník Policie