logo

Konflikt zastavili v samotném počátku strážníci, mimo jiné díky kamerovému systému

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Jak dokazují zkušenosti strážníků, probouzí větší množství vypitého alkoholu u některých jedinců agresivitu. Naneštěstí se to potvrdilo i v uplynulém víkendu.

Při dohlížení nad veřejným pořádkem při Pivních slavnostech přišel za hlídkou městské policie pán, který viděl u pódia incident, kdy jiný účastník slavností udeřil pěstí muže do hlavy. Ten následkem úderu ztratil vědomí a potřeboval pomoc, naštěstí mu pomohlo několik přítomných osob do příjezdu záchranky. Strážníkům se díky svědkům podařilo najít v davu útočníka, kterého omezili na osobní svobodě, jelikož měli důvodné podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví či ublížení na zdraví, a nasadili mu pouta. Zraněný muž skončil v nemocnici a útočníka odvezli znojemští strážníci na oddělení státní policie, kde si ho policisté převzali k dalším úkonům. Jeden z účastníků slavností natočil incident na mobil, videozáznam předal strážníkům.

V neděli hodinu po půlnoci jsme byli na lince 156 informováni o útoku na barmana v jednom podniku na jihu města. Když dorazili do podniku strážníci, konflikt už neprobíhal. Agresor, který měl dle svědků vícekrát udeřit barmana pěstmi mířenými na obličej, postával u baru, jako by se nic nestalo. Strážníci ho tedy odvezli na oddělení Policie ČR, která si případ převzala k dořešení.

O necelé tři hodiny později zastavili znojemští strážníci napadení na rohu Mariánského náměstí a ulice 17. listopadu. Třicetiletý muž zde pěstmi zaútočil na třiadvacetiletého muže, údajně to bylo kvůli jeho přítelkyni. Minimálně dvěma údery se trefil do obličeje mladšího muže. Celý konflikt se odehrál před zraky několika desítek osob a kamerovým systémem, díky kterému byli strážníci u konfliktu krátce po jeho začátku. Jelikož měli strážníci podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví, převzala si událost na místě Policie ČR.

Mgr. Petr Hladký, MP Znojmo