logo

Konopí pěstoval muž v obýváku i na balkóně šumperského bytu

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Poznatky získané operativním šetřením přivedly šumperské kriminalisty na stopu 32letého muže, který našel zálibu v pěstování konopí setého. Aby měl svou úrodu neustále pod kontrolou, rozhodl se zřídit tzv. indoorovou pěstírnu přímo v obývacím pokoji svého šumperského bytu. Rostliny pak pěstoval ve dvou pěstebních stanech, ale také na balkóně.

Při domovní prohlídce policisté zajistili 54 kusů rostlin konopí setého různého vzrůstu (od 12 do 60 cm), dva pěstební stany včetně technického zařízení sloužícího k podpoře růstu rostlin, ale také již sušenou rostlinnou hmotu.

Z dosavadního šetření vyplynulo, že měl muž tímto způsobem konopí pěstovat nejméně od února letošního roku a část úrody již sklidit a usušit. Získanou látku měl pak užít nejen pro svou potřebu, ale také k obdarování dalších osob.

Kriminalisté muže zadrželi a obvinili ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za tento trestný čin lze podle trestního zákoníku uložit až pětiletý trest odnětí svobody nebo peněžitý trest.

por. Mgr. Jiřina Vybíhalová, Policie ČR