logo

Konopí pěstoval muž v Ostravě u pračky

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ostravský policejní komisař 11. oddělení obecné kriminality zahájil trestní stíhání 33letého muže pro přečin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy (spáchaný dílem dokonaným a dílem nedokonaným). Při domovní prohlídce nalezli kriminalisté 17 rostlin s morfologickými znaky konopí setého.

Pěstírna byla umístěna v místnosti nad pračkou. Muž se měl, ačkoliv věděl, o jaké rostliny se jedná, podílet na zalévání, hnojení a obsluze zařízení, určeného k hydroponickému pěstování konopí. Sklizeň realizována nebyla pro zákrok policistů. Policisté zajistili jak předmětné rostliny, tak věci určené k jejich pěstování, elektroinstalaci, časovače, hnojiva atd. Pachateli skutku hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Zopakovat lze statistické údaje, zveřejněné na letošním výročním tiskovém brífinku (viz http://www.policie.cz/clanek/absolutne-dobre-zpravy.aspx). V roce 2016 moravskoslezští policisté zahájili trestní stíhání 460 osob pro trestnou činnost související s výrobou či distribucí drog, což při meziročním srovnání činí zhruba 11 procentní nárůst (v roce 2015 stíháno 414 osob). Dále vloni policisté v regionu zajistili celkem 51 pěstíren, což je nejlepší výsledek za uplynulá tři léta.

mjr. Mgr. Gabriela Holčáková, PČR