logo

Kontrolní akce na festivalu Mácháč pohledem celníků

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na vozidla směřující do Doks se zaměřili celníci z Celního úřadu pro Liberecký kraj. Společně se svými německými kolegy z Hlavního celního úřadu v Drážďanech provedli o víkendu akci zaměřenou na kontrolu nelegální přepravy zboží.

V souvislosti s hudebním festivalem Mácháč upřeli svou pozornost také na drogy. V pátek a v sobotu rozestavěli celníci své hlídky na komunikacích 38 a 270. Při kontrolách vozidel jim pomáhal mobilní spektrometr německých kolegů, který dokáže téměř ihned detekovat stopy mj. po prekurzorech či drogách. Nasazeni byli služební psi.

V síti, kterou celníci rozprostřeli, skončili tři desítky lidí převážející drogy. Celkem hlídky zastavily ve dvou dnech ke kontrole přes 250 vozidel. V pátek ve 25, a v sobotu v 5 případech našly různě ukrytých celkem 112 gramů marihuany, 2 gramy pervitinu, 316 ks tablet extáze a 0,5 gramů hašiše. Drogy celníci nacházeli ukryté ve vozidlech, u cestujících, nebo v jejich osobních zavazadlech.

Největším úlovkem bylo 200 ks tablet extáze, které v pátek našli celníci ukryté ve vozidle, které řídil muž ve věku 21 let.​

por. Bc. Martin Stočes, Celní správa