logo

Kontroly hazardu na jižní Moravě pokračují

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Celkem 58 provedených kontrol, 108 zadržených technických herních zařízení a hotovost ve výši téměř 50 000 korun a 50 Eur, jsou výsledkem kontrolní činnosti provozování hazardních her v Jihomoravském kraji.

Od počátku letošního roku začali pracovníci celního úřadu kontrolovat provozovatele a provozovny hazardních her. Nejprve zmapovali situaci v kraji, ověřili potřebná povolení a následně začali skrytým monitoringem odhalovat nelegální herny, odpovědné osoby a zadržovat technická herní zařízení, která nebyla řádně povolena.

Za poslední tři týdny celníci zrealizovali čtyři kontroly na Brněnsku a Boskovicku. Ve třech případech neměly herny žádná povolení k provozování hazardních her. V jednom případě se jednalo o porušení podmínek stanovených v povolení. Celníci v hernách zadrželi 15 herních zařízení a hotovost ve výši 9 634 korun, která byla určena k výplatě výher.

Za nepovolené provozování hazardní hry hrozí dotčeným osobám pokuta až do výše 50 milionů korun a propadnutí zadržených přístrojů i hotovosti.

por. Mgr. Lada Temňáková, Celní správa