logo

Kradenou Dacii pražští policisté velmi rychle vypátrali, později dopadli také podezřelého muže

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Poslední srpnovou noc okolo druhé hodiny si operátor kamerového systému všiml ve Vladivostocké ulici v Praze 10 podezřelého muže, který se pohyboval okolo zaparkovaného vozidla Dacia Logan. Muž nejprve vozidlo otevřel, chvilku v něm seděl a pak odešel. Za několik minut se vrátil, do vozidla nastoupil a odjel pryč. To se operátorovi nezdálo, proto na místo vyslal hlídku policistů z oddělení hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu. Těm se vozidlo podařilo najít odstavené o několik ulic dál, ale již bez řidiče. Policisté ale z místní znalosti tušili, kdo by mohl být zlodějem a v okolí po něm pátrali. Muže se jim po nějaké době skutečně podařilo vypátrat na Vršovické ulici.

Devětatřicetiletý muž pak skončil na policejním oddělení a ke krádeži se přiznal. Uvedl, že se nejprve do vozidla vloupal za použití otvíráku s nožíkem a prohledal ho. Přitom v něm našel klíče, které si tam jako náhradní majitel vozu schoval. Toho využil, s jejich použitím auto nastartoval a odjel.

Muž si následně vyslechl podezření ze spáchání trestných činů krádeže a neoprávněné užívání cizí věci, za což v případě odsouzení hrozí až tři léta odnětí svobody. Způsobená škoda byla vyčíslená na 300 tisíc korun.

por. Bc. Jan Daněk, Policie ČR