logo

Královéhradecká policie oslavila 25 let, lidem se představila na Kuksu

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu 21. května oslavila Královéhradecká policie 25 let od svého vzniku. Pro své oslavy si policisté vybrali nádherný barokní zámek Kuks, který před několik lety prošel velmi nákladnou rekonstrukcí. Sobotní nádherné počasí přilákalo spousty lidí a ty se opravdu měli na co dívat. Hned od začátku šlo o adrenalinový zážitek, kdy při zneškodnění fiktivních dealerů drog byla nasazena zásahová jednotka. Někteří její členové v přestrojení se infiltrovali mezi diváky a při samotné akci tak vybíhali z jejich řad.

Následovaly dynamické ukázky pořádkové jednotky, která zapojila také dětské publikum. Dále k vidění byli policejní psovodi se speciálně vycvičenými psy na vyhledávání výbušnin, drog či akcelerantů hoření. Dopolední program zpestřil přílet policejního vrtulníku Bell 412. Ten usedl na louku před zámeckou kaplí.

Statické ukázky na nádvoří zámku nabídly ke shlédnutí něco z práce kriminalistů, dopravní policie či Národní protidrogové centrály SKPV. Celý den byl zakončen předáním medailí policistům za odsloužená léta u policie a koncertem hudby Hradní stráže.

Adam Bečák, Týdeník Policie