logo

Královéhradecké hasiče prověřil cvičný požár ve vazební věznici

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Jaké to je zasahovat za bránou vazební věznice v Hradci Králové, to si ve čtvrtek vyzkoušeli hradečtí profesionální hasiči během prověřovacího cvičení. K zásahu vyjeli tak, jako by byl reálný.

Za plného provozu hradecké vazební věznice si nejen hradečtí profesionální hasiči, ale i místní zaměstnanci vyzkoušeli, jak by vypadal zásah při požáru ve střeženém objektu. Na krajské operační a informační středisko byl nahlášen požár ve třetím nadzemním podlaží, kde se nachází sklad materiálů, kancelářské potřeby a výstrojní součástky. Ve skladu se měly taktéž nacházet osoby, které museli hasiči zachránit.

Jednotky prováděly zásah v dýchacích přístrojích. Po průzkumu objektu, který byl proveden ve spolupráci s vězeňskou službou, objevili hasiči dvě osoby v prostorách skladu. Zachráněné osoby z řad personálu věznice se nadýchaly kouře. Pro odvětrání místností použili hasiči přetlakovou ventilaci.

Cvičení zásahu u požáru ve vazební věznici proběhlo v prověřovacím režimu. Znamená to, že hasiči předem nevěděli, že se jedná o cvičení a na místo vyjeli jako k reálné události.

Martina Götzová, tisková mluvčí HZS KHK