logo

Královéhradecký strážník rozmluvil sebevraždu muži, který si držel u krku nůž a hrozil, že se zabije

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

O spolupráci při pátrání po muži, který prostřednictvím sms zprávy oznámil úmysl spáchat sebevraždu, požádala královéhradeckou městskou policii krátce po osmé hodině večerní Policie ČR.

Operační důstojník městské policie byl informován, že se hledaný muž nachází v okolí obchodního centra v Malšovicích. Tato informace, včetně popisu hledaného muže, byla prostřednictvím radioprovozu okamžitě předána všem hlídkám.

Po hodině pátrání ukázala další informace, že se přesunul do centra města. Muže odpovídajícího popisu spatřili strážníci na Riegrově náměstí. Ještě než se k němu stačili přiblížit, dal se na útěk. Hlídka ho následovala.

Po chvíli se muž otočil a v ruce držel nůž, přiložil si ho ke krku a vyhrožoval, že pokud se k němu někdo přiblíží, tak se podřeže. Nejdříve nebyl ochoten s nikým mluvit a stále jen opakoval, že se chce zabít, protože život nemá smysl. Situace byla velmi vyhrocená a hrozilo reálné nebezpečí, že muž svoji hrozbu splní.

Po chvíli dovolil, aby k němu přistoupil jeden ze strážníků, kterého zná. Tomu se podařilo s ním navázat komunikaci. Mluvili spolu o jeho obtížné situaci, o rodině, která na něho doma čeká i o možnosti, jak problémy řešit. Nakonec se strážníkovi podařilo mladého muže přesvědčit, aby si neubližoval, odložil zbraň a nechal se ošetřit lékařem. Zcela psychicky vyčerpaného muže si převzali záchranáři a převezli ho do nemocnice.

Eva Kněžourová, MP HK