logo

Královéhradečtí dopravní policisté se snaží pomáhat řidičům zvládat dopravní komplikace způsobené rekonstrukcí silnice

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Do cca poloviny listopadu bude probíhat rekonstrukce silnice číslo I/33 v úseku Trotina – Rodov. Provoz je přes den (6:00 – 18:00) zpravidla řízen pracovníky stavby, ve zbývající době řídí provoz semafory.

Rekonstrukce silnice je rozdělena do několika etap. Policisté proto opakovaně žádají řidiče a zejména obyvatele okolních obcí o trpělivost a toleranci. Někteří řidiči ve snaze, vyhnout se kolonám, totiž využívají okolní komunikace obcí, kde z tohoto důvodu policisté provádějí zvýšený preventivní dohled.

V pátek byla hlídka dopravních policistů z krajského dopravního družstva mj. v obci Vlkov, Skalice a Skalička (viz foto v příloze).

Policisté proto aktuálně opakovaně věnují velkou pozornost silnici I. třídy č. 33 ve směru od Hradce Králové na Jaroměř (až na Náchod) v úseku Trotina – Rodov. I když je plynulost dopravy a provoz ve zmíněných úsecích částečně omezen, prosíme řidiče o respektování dopravních předpisů a vzájemnou ohleduplnost. Policisté se intenzivně věnují zejména komunikacím v blízkosti zatížených úseků (objízdných tras), na kterých působí také preventivně. Dohlížejí a monitorují situaci zejména na průjezdu obcemi Skalička, Skalice (Hradecko), Vlkov, Rasošky, Josefov, Jaroměř a dále Heřmanice (Náchodsko) a dalších.

Policisté v těchto dnech průběžně dohlížejí na zatížené silniční trasy v rámci celého regionu, kde pomáhají koordinovat plynulost a bezpečnost silničního provozu s ohledem na aktuální potřeby daného úseku.

por. Mgr. Lenka Burýšková, Policie ČR