logo

Kriminalista více než kilometr pronásledoval zloděje, ten po Vánocích kradl znovu

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 15. prosince přistihl kriminalista v Penny Marketu v České Lípě při krádeži drogistického zboží 21letého místního mladíka. Ten se dal před ním na útěk a doufal, že tak unikne spravedlnosti. Policista ho ale pronásledoval a doběhl ho po zhruba patnáctistech metrech v Moskevské ulici. Kradené zboží mu vzal a přivolal na místo kolegy, kteří mu uložili blokovou pokutu. Přísněji potrestán být nemohl, protože se s ohledem na hodnotu lupu dopustil jen přestupku.

Dne 27. prosince na sebe stejný zloděj strhl pozornost policistů znovu. Tentokrát kradl v lékárně Benu v českolipském nákupním středisku Albert v Borské ulici. Nejprve postával nějakou dobu u vchodu, a když si dodal kuráž, vběhnul do prodejních prostor lékárny , popadl dvě balení kosmetických přípravků a utekl s nimi.

Zaměstnankyně lékárny neměly šanci krádeži zabránit, nicméně okamžitě přivolaly prostřednictvím linky 158 policejní hlídku a té ukázaly záběry z bezpečnostní kamery, která průběh celé krádeže zaznamenala. Na nich policisté mladíka poznali a začali po něm okamžitě pátrat v ulicích České Lípy. Zadrželi ho do hodiny.

Tentokrát už ale nešlo jen o přestupek, protože hodnota krémů, které odcizil, činí 5013 korun. O tom zřejmě vůbec nevěděl a spoléhal na to, že mu v případě dopadení hrozí maximálně zase pokuta. Zmýlil se. Delikt bude mít dohru u soudu, který mu může za přečin krádeže uložit až dvouletý trest odnětí svobody. Záznam o sdělení podezření ze spáchání uvedeného skutku si už převzal.

por. Bc. Ivana Baláková, Policie ČR