logo

Kriminalisté a policisté z Orlickoústecka objasnili sérii loupeží a krádeží

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Mimořádný úspěch své práce nyní sklízí policisté Služby kriminální policie a vyšetřování z Ústí nad Orlicí spolu s kolegy z Obvodních oddělení v Ústí nad Orlicí a Chocni a z orlickoústeckého oddělení hlídkové služby, kteří zadrželi sedmadvacetiletého muže cizí státní příslušnosti podezřelého z několika loupežných přepadení a krádeží v našem regionu.

Cizinec se měl od konce měsíce října loňského roku hned ve třech případech dopustit loupežných přepadení a navíc stejného počtu krádeží. Svoji majetkovou trestnou činnost patrně zahájil v jednom z choceňských barů, kde obsluhu v nestřeženém okamžiku okradl o uzamčený příruční trezorek s několika desítky tisíc korun. O pár dní později údajně udeřil v jedné z obcí poblíž Ústí nad Orlicí, kde se vloupal do místní restaurace, ze které nic neodcizil. Jeho trestní pouť pokračovala v prodejně se smíšeným zbožím. Po násilném vniknutí do objektu měl odcizit přenosný kovový šuplík s uloženou finanční hotovostí v řádech tisíců korun. Koncem roku 2016 v nezákonném jednání pokračoval ve dvou provozovnách s novinovým zbožím v Ústí nad Orlicí a Chocni.

V obou případech maskován přes obličej oděvem požadoval po prodavačce zboží a při obsluze se násilím zmocnil v pokladně uložené několika tisícové finanční hotovosti. Svoji majetkovou trestnou činnost před zadržením završil v jedné z heren v Ústí nad Orlicí, kde se měl pokusit obsluze násilím vytrhnout peníze z ruky. Při tom došlo k poškození bankovek. Ženě údajně způsobil zranění, které si naštěstí nevyžádalo lékařské ošetření.

Za výše popsané skutky mu policejní komisař sdělil obvinění pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež a přečinu krádež. Dnes navíc podal cestou státního zástupce návrh na vzetí obviněného do vazby. Soudce Okresního soudu v Ústí nad Orlicí návrh akceptoval a jeho trestní stíhání bude probíhat vazebně. U soudu nebude žádným nováčkem, protože za stejnou trestnou činnost byl v minulosti již čtyřikrát podmíněně odsouzen.

V případě dalšího odsouzení mu za loupeže a krádeže hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

por. Bc. Lenka Vilímková, PČR