logo

Kriminalisté dopadli cizince, který měl na Královéhradecku znásilnit mladou ženu

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V těchto dnech vrchní komisař obvinil 25letého cizince ze zvlášť závažného zločinu znásilnění a loupeže. Muži je kladeno za vinu, že v srpnu 2017 nad ránem v okolí jedné z diskoték na Královéhradecku měl znásilnit 24letou ženu, která si údajně šla ven zavolat TAXI. Při svém jednání se dle zjištěných informací muž choval agresivně, ženu měl škrtit a dokonce ji i vytrhal vlasy.

Cizinec pobývající na území České republiky měl při útěku z místa ženě odcizit i její mobilní telefon. Tento přístroj v hodnotě pár tisíc korun byl u muže při zadržení nalezen. Z výslechu ženy je patrné, že tohoto muže nikdy před tím neviděla a nebyla s ním v žádném kontaktu. Hned od začátku policisté pracovali se získaným popisem muže, prováděli další potřebná šetření s cílem co nejdříve nalézt pachatele, který se měl daného zavrženíhodného skutku dopustit.

Po intenzivní práci kriminalistů, jejíž součástí bylo i provedení DNA expertízy, byl muž v těchto dnech zadržen a obviněn z trestného činu znásilnění a loupeže. V případě prokázání viny muži hrozí až 12letý pobyt za mřížemi. V rámci trestního řízení byl podán návrh na vzetí muže do vazby.

mjr. Bc. Jan Čížkovský, Policie ČR