logo

Kriminalisté dopadli podezřelého z přepadení mladé ženy v Benešově

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V měsíci listopadu kolem deváté hodiny večer panuje v ulicích již tma. Ve všední dny většina lidí tráví tuto hodinu doma a ulice jsou téměř prázdné. Toho ke své trestné činnosti využil třicetiletý muž.

V Benešově, v Piaristické ulici, si vyhlédl mladou ženu, která v té době procházela výše uvedenou ulicí. Pachatel se vydal stejným směrem. Nenápadně se k ní přibližoval. Když byl dostatečně blízko, pokusil se jí odcizit batoh, který nesla na zádech. Oběť se ale začala bránit a hlasitě křičet. Její křik se snažil utlumit rukou přes pusu a zároveň ji prohledával batoh. Z toho si s sebou odnesl mobilní telefon a parfém. S tím se lupič spokojil a z místa utekl pryč.

Na místo se ihned dostavilo několik hlídek státní policie včetně kriminalistů a hlídka městské policie. Policisté, strážníci i kriminalisté začali po pachateli okamžitě pátrat. Kriminalisté navíc celou událost zadokumentovali a začalo důkladné vyšetřování. Výsledkem intenzivní práce benešovských kriminalistů je dopadení pachatele, kterého minulý týden obvinili ze zvlášť závažného zločinu loupež. V případě odsouzení hrozí muži za jeho protiprávní jednání trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let.

nprap. Bc. Veronika Čermáková, Policie ČR