logo

Kriminalisté dopadli podezřelou ženu, která měla třikrát vyhrožovat bombou v kyjovské bance

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kriminalistům se podařilo vypátrat a obvinit osobu, která celkem třikrát oznámila uložení bomby v pobočce banky v Kyjově.

První případ se stal 11. března, druhý pak 29. března a poslední 17. dubna letošního roku. Při každé takové události museli policisté evakuovat zaměstnance banky a další osoby z přilehlých prostor. Do zabezpečeného objektu poté vstupovali spolu se psovodem, který má služebního psa vycvičeného na vyhledávání výbušnin. V žádném z případů nebyl nikdy žádný výbušný systém nalezen.

Zpočátku neznámý pachatel telefonoval z různých mobilních čísel. Kriminalisté se těmto případům intenzivně věnovali a prováděli operativní šetření a tipování možných pachatelů. V tomto týdnu spadla takzvaná klec a kriminalisté zadrželi třicetiletou ženu z Kyjovska, kterou na základě zjištěných důkazů obvinili z trestného činu Šíření poplašné zprávy. Při výslechu se ke všem skutkům doznala a důvody jejího počínání jsou předmětem dalšího šetření. Uvedla, že si postupně obstarávala různé telefony a SIM karty, které pak k jednorázovým hovorům použila.

Zřejmě řádně nedomyslela důsledky svého jednání, protože v případě odsouzení jí hrozí až pět let odnětí svobody. K tomu zřejmě přibudou i finanční náklady spojené se všemi zásahy, evakuacemi osob, ušlým ziskem, výjezdy složek IZS a energetických společností, které na místě zasahovaly. Konečná faktura se může v takových případech vyšplhat až na desítky tisíc korun a možná i více.

por. Bc. Petr Zámečník, Policie ČR