logo

Kriminalisté hledají svědky tragické nehody u Štěpánovic

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Českobudějovičtí kriminalisté z oddělení obecné kriminality v pondělí převzali od svých kolegů ze Skupiny dopravních nehod, případ tragické dopravní nehody u Štěpánovic.

V souvislosti s tím žádáme případné svědky, kteří před, během, eventuálně těsně po střetu, místem dopravní nehody projížděli a měli ve svých vozidlem instalované autokamery, jenž by mohli situaci zaznamenat.

Vaše svědectví přijme vyšetřovatel nehody por. Bc. Václav Scháněl na Územním odboru České Budějovice, Služba kriminální policie a vyšetřování, Plavská 2, České Budějovice, telefon 974 226 333 (v pracovní době PO – PÁ 07:30 – 15:30 hod.), v mimopracovní době na lince tísňového volání 158.

Děkujeme.

Tisková zpráva k nehodě:
Od večera vyšetřují českobudějovičtí dopravní policisté střet dvou osobních vozidel na silnici I/34 mezi Vranínen a Štěpánovicemi na Českobudějovicku. Dle zjištěného šetření v 19:20 hod. jel řidič (roč. 1978) s osobním vozidlem tovární značky Audi A4 ve směru od Třeboně na České Budějovice, kdy v katastru obce Štěpánovice, při projíždění pravotočivé zatáčky, pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a stavu mokré komunikace, přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím osobním vozidlem tovární značky Opel Astra, řízené řidičkou (roč. 1979). Ten po nárazu skončil Opel mimo komunikaci.

V obou vozidlech se zranili jak řidiči, tak ve vozidle Opel jeden spolucestující. Na místo se kromě zmíněných policistů dostavili i zdravotníci a hasiči, kdy z důvodu vážného zranění byl povolán i vrtulník Letecké zdravotnické služby.

Komunikace byla po dobu vyšetřování zcela uzavřena, odklon dopravy byl veden přes okolní obce.

Následující den před polednem přijali policisté smutnou informaci, že žena z osobního vozidla Opel, i přes veškerou snahu lékařů, podlehla následkům vážného zranění. Stala se tak 40. obětí dopravních nehod od začátku roku na jihu Čech.

por. Bc. Milan Bajcura, Policie ČR