logo

Kriminalisté na Přerovsku obvinili další dealery drog, došla si pro ně zákroková skupina ZONA

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Minulý týden ve středu přibližně hodinu po půlnoci zadrželi přerovští policisté ve spolupráci s policisty ze zákrokové skupiny Olomouc 36letého muže, který byl podezřelý z páchání trestné činnosti související s prodejem pervitinu a marihuany. Zadržen byl ve Zlíně jako spolujezdec ve vozidle Š Felicia, které řídil 22letý mladík a který byl zadržený společně s ním. Při prohlídce u něho policisté nalezli necelých 15 g pervitinu.

Proti oběma byly použity donucovací prostředky a skončili v poutech na policejní služebně. Mladší z nich byl ten samý den v odpoledních hodinách po provedených úkonech ze zadržení propuštěn na svobodu. Jeho známý si ale v policejní cele a na služebně pobyl o den déle a policejní komisař mu sdělil obvinění ze zvlášť závažného trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a zahájil jeho trestní stíhání. Z šetření vyšlo najevo, že minimálně od druhé poloviny roku 2017 do doby zadržení na různých místech Olomouckého kraje, především ale na Tovačovsku a Přerovsku prodával, poskytoval zdarma nebo směnil za různé protislužby drogy a to jak pervitin, tak i marihuanu. Uživatelům většinou prodával opakovaně různé i větší množství a to za částky od 1 000 do 1 500 Kč za 1 g pervitinu. Za dobu co drogy distribuoval, mu bylo prokázáno, že prodal více než 250 g této látky. Při procesních úkonech vydal dobrovolně policistům téměř 80 g marihuany. Za výše uvedený trestný čin mu hrozí dle trestního zákoníku až desetiletý trest odnětí svobody a to z důvodu, že ji páchal ve značném rozsahu. V minulosti nebyl za žádnou trestnou činnost odsouzen. Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě.

O den později, tedy ve čtvrtek 25. dubna, zadrželi policisté z hranické služby kriminální policie a vyšetřování 47letého muž, který byl podezřelý z páchání stejné trestné činnosti. Při jeho zadržení, které proběhlo v dopoledních hodinách v místní části Lipníku nad Bečvou, nemuseli policisté použít žádné donucovací prostředky. Při domovní prohlídce, která následovala vzápětí po zadržení, bylo nalezeno a zajištěno přibližně 7 g pervitinu a 50 g sušeného konopí setého. I se zajištěnými věcmi byl podezřelý převezen na služebnu do Hranic. Po provedených úkonech skončil v policejní cele, kde si počkal do pátku na sdělení obvinění ze stejného trestného činu jako jeho předchůdce, ale s nižší trestní sazbou odnětí svobody od jednoho roku do pěti let. Drogami zásoboval uživatele především na Lipensku a to již od roku 2017 až do doby zadržení. Také jeho trestní stíhání je vedeno na svobodě.

por. Mgr. Miluše Zajícová, Policie ČR