logo

Kriminalisté objasnili nález utopeného vozu v lomu Vápenka, řidič si dělal selfie a auto mu sjelo pod hladinu

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Velmi nečekané rozuzlení má případ černého auta, které našli potápěči pod hladinou zatopeného lomu Vápenka u Lahoště.

Kriminalisté v rámci prověřování podle VIN kódu ustanovili majitele vozidla, který vypověděl, že auto prodal mladému muži z Mostecka. Když za ním policisté přišli, aby vysvětlil, jak se jeho auto dostalo pod vodu, nestačili se divit.

Třiadvacetiletý muž viděl v televizi reportáž o vyprošťování čtyř aut, které koncem roku našli potápěči v lomu. Zvídavý mladík chtěl v reálu vidět, jak to na místě vypadá, a tak si lokalitu našel na internetu a vyjel na místo. Tam se rozhodl, že si u lomu udělá „selfíčko“ se svým autem, a tak z něj sundal registrační značky a zajel co nejvíce ke kraji.

Zacouval ale tak blízko, že mu zadní kola zůstala ve vzduchu. Snažil se ještě situaci zachránit tím, že chtěl zadní část auta s pomocí heveru zvednout a z místa vyjet, to se mu ale nepodařilo a škodovka ze srázu sklouzla pod hladinu.

Zpátky domů už nejel autem, ale vlakem, následně se dozvěděl, že jeho vozidlo policisté z vody vytáhli. Sám ale neměl dost odvahy přiznat se, jak se jeho auto do lomu dostalo, svěřil se až kriminalistům, kteří ho přišli minulý týden navštívit.

Vzhledem k tomu, že vozidlo nikdo neukradl a nedošlo ke spáchání žádného trestného činu, bude případ odložen ad acta.

por. Bc. Daniel Vítek, Policie ČR