logo

Kriminalisté obvinili vůdce plavidla z potápějícího se přívozu, vzal na něj více lidí, než je povoleno

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Několik metrů hloubky pod sebou a potápějící se přívoz. Tuto velmi nepříjemnou zkušenost zažilo 49 lidí, kteří na něm dne 30. července přejížděli přes řeku Vltavu. V panice poté začali opouštět plavidlo, kde nebylo ani dostatečné množství záchranných pomůcek. Naštěstí v tu chvíli kolem projížděly lodě, které se účastnily závodu, a jejich posádky začaly osoby z vody zachraňovat.

Policisté následně prováděli rozsáhlé šetření, vyslýchali velké množství svědků, jak z řad převážených lidí, tak osob na břehu či účastníků závodu. Jak se ukázalo, důvodem potápějícího se plavidla mělo být jeho přetížení. Na daný přívoz může nastoupit maximálně 33 osob.

Nyní příbramští kriminalisté obvinili z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti muže, který byl vůdcem plavidla a umožnil na něj nastoupit většímu počtu lidí, než je povoleno. Následkem toho mělo dojít ke značnému ponoru přívozu a k zalití přední paluby vodou. Poté měl ještě dotyčný vydat pokyn, aby se cestující přesunuli na záď lodi a následně došlo k jejímu postupnému zatopení až do dvou třetin výšky střešní konstrukce. Za výše uvedený čin stanovuje trestní zákoník šest měsíců až pět let pobytu za mřížemi.

por. Bc. Monika Schindlová, DiS., PČR