logo

Kriminalisté odhalili v Sibřině pěstírnu marihuany, majiteli „pomohli“ se sklizní

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na základě vlastního šetření brandýští kriminalisté odhalili v Sibřině na Úvalsku pěstírnu marihuany, kde muž cizí národnosti, aniž by vzbudil podezření sousedů, do začátku listopadu loňského roku pečoval o více jak 350 rostlin.

V patře a podkroví rodinného domu, za intenzivního svícení, udržování tepla, zavlažování a hnojení vypěstoval rostliny do výšky okolo 120 centimetrů s úmyslem je sklidit a připravit ke konzumaci. Tento plán mu však policisté překazili a vypěstované rostliny zajistili jako důkaz pro dosažení účelu trestního řízení. Pětatřicetiletý muž byl zadržen a policisté proti němu zahájili trestní stíhání zločinu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými látkami a s jedy ve stádiu pokusu. Zároveň podali návrh státnímu zástupci na vzetí obviněného muže do vazby. Soudce okresního soudu s podáním návrhu státního zástupce souhlasil a cizinec je nyní stíhán vazebně.

Vzhledem k výsledkům odborného rozboru rostlin bylo zjištěno, že koncentrace účinné látky v rostlinách převyšuje hranici velkého rozsahu, proto bude celý případ na základě věcné příslušnosti předán krajským kriminalistům. O vině a trestu bude tedy rozhodovat krajský soud.

Pětatřicetiletému cizinci v případě prokázání viny může hrozit trest odnětí svobody na osm až dvanáct let nebo propadnutí majetku.

nprap. Mgr. Eva Hašlová, Policie ČR