logo

Kriminalisté pátrají po skupině cizinců, kteří v centru Prahy brutálně napadli číšníka

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu po devatenácté hodině skupina cizinců zaútočila na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici v Praze 1 na číšníka, který je upozornil, že tam nemohou konzumovat vlastní donesený alkohol.

Kvůli tomu došlo ke slovnímu sporu s muži, na což tato hádka vygradovala v surové napadení. Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí.

Youtube Video
Podívat se na video

Zraněný muž skončil v nemocnici na jednotce intenzivní péče ve velmi vážném stavu a musel podstoupit operaci hlavy.

Kriminalisté s policisty začali případ ihned vyšetřovat a pátrat po podezřelých. Podle všeho se jedná o cizince a je tedy předpoklad, že bydlí v hotelu, penzionu nebo jiném ubytovacím zařízení v Praze či okolí. Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158.

Případ je prověřovaný pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví a výtržnictví, za což v případě dopadení a odsouzení hrozí pachateli až deset let odnětí svobody.

por. Bc. Jan Daněk, Policie ČR