logo

Kriminalisté pátrají po totožnosti mrtvého muže, jehož tělo našli turisté u Schwarzenberského kanálu

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Jihočeští kriminalisté pátrají po totožnosti mrtvého muže, toho nalezli turisté v lese jen několik metrů od plavebního kanálu za Novou Pecí.

Kriminalisté vyšetřují od nedělního odpoledne mimořádný případ nálezu těla staršího neznámého muže v lesním porostu několik metrů od Schwarzenberského plavebního kanálu, několik kilometrů od obce Nová Pec na Naučné stezce „Schwarzenberský plavební kanál“ mezi rozcestím Raškov a Klápa. Totožnost mrtvého muže se nepodařilo zjistit. Může jít o našeho občana, ale není možné ani vyloučit turistu z Rakouska nebo Německa.

Majitelé penzionů a hotelů v okolí mohou hledat svého hosta. V tomto případě ať kontaktují policisty na lince 158. Kdokoliv, kdo pohřešuje po víkendovém výletu staršího muže, ať také kontaktuje policisty. Po provedení soudní pitvy budou policisté znát další okolnosti případu.

Mrtvého muže ležícího v lese jen několik metrů od naučné stezky si všimli dnes krátce po obědě turisté, žena s mužem, kteří tělo pokládali za figurínu a domnívali se, že jde o cvičení Horské služby. Policisté je žádají, aby se ihned ozvali na linku 158, jejich informace jsou velmi důležité.

Kriminalisté také žádají všechny, kdo se během víkendu (od pátku do nedělního odpoledne) pohybovali v okolí místa nálezu těla, tj. podél Schwarzenberského kanálu, aby se policistům přihlásili na lince 158. Důležitá je každá maličkost, které si všimli, jako například projíždějící či zaparkovaná vozidla, osoby které potkali…

Kriminalisté také žádají všechny, kdo mají ve vozidlech autokameru a během víkendu projížděli v okolí Nové Pece, Horní Plané, Želnavy…aby záznam poskytli vyšetřovatelům, například i zasláním emailu po dohodě s operačním důstojníkem na lince 158.

mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner, Policie ČR