logo

Kriminalisté podali návrh na podání obžaloby ženy, která měla podvodně vybírat peníze od lidí na dovolenou

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Třiatřiceti klientům způsobila škodu přesahující sedm set tisíc korun. Náročné vyšetřování bylo ukončeno návrhem na podání obžaloby 50 leté ženy z Orlové.

Policejní komisař zahájil trestní stíhání proti ženě a obvinil ji ze spáchání zločinu zpronevěra a přečinu podvod. V případě hrozícího trestu, zákon hovoří o odnětím svobody na dvě léta až osm let.

Za vinu je jí kladeno, že od října roku 2015 v několika případech přijala finanční hotovost na různé zájezdy do zahraniční. S jednotlivými klienty uzavřela smlouvu o zájezdu. Od klientů vyinkasovala zálohu na cenu zájezdu, přebírala i platby jako doplatky ceny zájezdu nebo kompletní úhradu.

Ve většině případů uzavřené smlouvy u cestovních kanceláří pořádající zájezdy nezaregistrovala. V některých případech nezávazně pobyty zarezervovala, ale peníze příslušné cestovní kanceláři už nepoukázala. Získané finanční prostředky si ponechala a použila pro svou potřebu.

Ve většině případů lidé na dovolenou neodcestovali, v některých případech klienty na dovolenou vypravily cestovní kanceláře na své náklady.

V jednom případě obviněná uzavřela smlouvu s klientkou, která chtěla na dovolenou na Srí Lanku. Obviněná smlouvu uzavřela i přesto, že si byla vědoma, že konkrétní hotel u cestovní kanceláře nezaregistruje. Žádaná destinace cestovní kancelář v nabídce vůbec neměla. Žena uhradila částku přesahující sto deset tisíc korun.

Lidé si objednávali pobyty v různých zemích…….. Bulharsko, Chorvatsko, Itálie, Řecko, Egypt, Turecko, Španělsko, Kanárské ostrovy nebo Černá hora. Poškozeni byli i klienti, kteří dovolenou chtěli prožít v České republice, na Slovensku, Maďarsku, Rakousku nebo Polsku.

por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková, PČR