logo

Kriminalisté předali zpět na poštu peníze, které měl zpronevěřit jeden ze zaměstnanců

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Písečtí kriminalisté řeší od prosince loňského roku případ zpronevěry několika set tisíc korun, ze které byl od počátku prošetřování podezřelý jeden ze zaměstnanců.

Vyšetřování případu stále pokračuje, ve středu proběhl další výslech obviněného, který se k činu doznává a svého selhání lituje.

Ve čtvrtek vyšetřovatel předal zajištěné peníze zpět do rukou oprávněných pracovníkům pošty. Šlo o sto kusů zajištěných bankovek.

Původní tisková zpráva:
Písečtí kriminalisté řeší případ zpronevěry několika set tisíc korun, ze které je podezřelý mladý muž z Písecka. Na kriminalisty se obrátil včera odpoledne zástupce pošty s podezřením, že během úterní směny kdosi manipuloval s ceninovými pytli a na pražskou centrálu vyexpedoval o jeden méně. Kriminalisté ve spolupráci s pracovníky pošty pohotově zmapovali pohyb svážených ceninových pytlů a podezření padlo na jednoho z místních zaměstnanců. Kriminalisté muže vypátrali a zadrželi včera v podvečer, kdy zahájili úkony trestního řízení a během výslechů zjistili, jak mělo ke zpronevěře dojít.

Mladého muže, který v zaměstnání s penězi manipuloval, zřejmě zlákala vidina řešení vlastní komplikované životní situace, jeden z pytlů měl schovat a část z obnosu si vzít k sobě.

Po včerejším policejním zadržení muž kriminalistům část peněz, které měl při sobě, vydal a zbývající bankovky kriminalisté zajistili z úkrytu na pobočce. Mladík nic ze zpronevěřených peněz neutratil, kriminalisté celou částku zkompletovali a uložili.

Kriminalisté proti muži zahájil trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu zpronevěra a vyšetřování případu dále pokračuje. Díky rychlé spolupráci policie a pošty se celý obnos vrátí brzy tam, kam patří.

por. Mgr. Kamila Čuřínová Ingrišová, pi.pis@pcr.cz

por. Mgr. Kamila Čuřínová Ingrišová, Policie ČR