logo

Kriminalisté si došlápli na dvojici, která měla v centru metropole vykrádat auta

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Téměř dvě desítky vozidel vykradli dva nenechavci v průběhu posledních několika týdnů. Teď jim hrozí až tři roky vězení.

První případ se odehrál v ulici Olivová, kde si kriminalista osmého oddělení prvního policejního obvodu všiml podezřelého muže. Ten procházel okolo zaparkovaných aut a do každého nahlédl.

Byť měl kriminalista tou dobou osobní volno, nelenil, a podezřelému muži věnoval pár minut pozornosti. A vyplatilo se.

V jednu chvíli totiž podezřelý přistoupil nejprve k jedné, a pak k druhé Škodě Octavii, u kterých vždy provedl cosi u zámků dveří řidičů.

Tohoto jednání si kriminalista všiml, podezřelého nechala poodejít a auta zkontroloval. Při tom zjistil, že obě Octavie mají poškozené zámky a jsou odemčené. Proto detektiv na nic nečekal a zakročil.

Podezřelého doběhl, zpacifikoval a následně předvedl na policejní služebnu. Tam posléze sdělil vyšetřovatel čtyřiačtyřicetiletému muži obvinění hned pro dva trestné činy, konkrétně pro krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Prošetřováním kriminalisté obviněnému nakonec prokázali celkem šest aut, která vykradl, nebo se o to alespoň pokusil.

Youtube Video
Podívat se na video

Ve druhém případu pak hraje hlavní roli jednapadesátiletý muž. Ten také vykrádal vozidla v centru metropole, avšak mnohem méně distingovaným způsobem. Prostě vždy přišel, obhlédly si vozidlo, u kterého následně rozbil některé z okének a vzal si, co se mu líbilo.

Takto vykradl za několik posledních týdnů minimálně sedm aut, kdy téměř polovina z nich měla zahraniční registrační značky. Tímto svým jednáním způsobil škodu přesahující sto tisíc korun.

Vypátrat tohoto jednapadesátiletého muže se podařilo díky ryze detektivní práci. Byl to opět ten samý kriminalista, který hrál hlavní roli již v předchozím případu. Ten se svým parťákem obcházel blízké i daleké okolí, kde docházelo ke krádežím. A při tom zjistil vše potřebné, na základě čehož si posléze došli pro nenechavce do jednoho ze squatů v Praze 10.

Jednapadesátiletého muže pak vyšetřovatel obvinil z trestných činů krádež a poškození cizí věci.

Oběma obviněným hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Nutno také zmínit, že ani jeden z obviněných není stran trestné činnosti žádným nováčkem. Každý
z nich už byl v minulosti téměř třicetkrát stíhán především pro majetkovou trestnou činnost.

por. Mgr. Tomáš Hulan, PČR