logo

Kriminalisté si v Dubí došlápli na dealera heroinu, kromě 100 gramů této drogy zajistili i finanční hotovost za 130 tisíc

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kriminalisté zadrželi šedesátiletého dealera, který na Teplicku prodával drogy. V místě svého bydliště v Dubí během několika uplynulých měsíců zásoboval narkomany heroinem, kriminalisté z teplického TOXI týmu zadokumentovali desítky jednotlivých prodejů. Při domovní prohlídce v jeho domě kriminalisté zajistili sto gramů heroinu a v přepočtu 130 tisíc korun, část v eurech, zbytek v české měně.

Muž už byl před dvěma lety za prodej drog odsouzen, podmíněný trest odnětí svobody ho ale od výhodného byznysu zjevně neodradil a v protiprávní činnosti pokračoval. Vyšetřovatel dealera obvinil z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a zaslal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Soudce o víkendu návrh akceptoval, na soud, od kterého může v případě uznání viny odejít až s verdiktem desetiletého vězení, bude muž čekat ve vazbě.

por. Bc. Daniel Vítek, PČR