logo

Kriminalisté stále pátrají po zmizelé šestileté Valerii

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kriminalisté stále pátrají po Valerii Kvasničkové, nicméně zatím bezvýsledně.

V rámci vyšetřování případu se jim podařilo zajistit další dvě fotografie hledané dívky. Fotografie s šátkem na hlavě je nejnovější a je ze srpna roku 2017.

Jakékoliv informace o hledané dívce přijmeme na lince 158.

Původní tisková zpráva Policie ČR:
Případ se začal prošetřovat na základě poznatku od rodinného příslušníka zmizelé Valerie, který uvedl, že dívenku několik měsíců neviděl. Kriminalisté se proto o případ začali zajímat a prověrkou u poručnice, příbuzných, u orgánu sociálně právní ochrany dítěte, zdravotnických zařízení a na dalších různých místech zjistili, že dívka byla s jistou naposledy viděna v říjnu 2017 ve Viklefově ulici na Žižkově, kde bydlela. Od té doby byla možná viděna někdy okolo vánoc toho samého roku, ale toto nebylo s jistotou potvrzeno.

Dívenka byla svěřena soudem do poručnické péče své babičce spolu s dalšími třemi sourozenci. Výslech poručnice nepřinesl k vypátrání Valerie žádný přínos a žena se v případu stala hlavní podezřelou. Nedokázala totiž vysvětlit, kde dívka je. Kriminalisté s šedesátiletou ženou zahájili trestní stíhání pro trestné činy opuštění dítěte nebo svěřené osoby a zanedbání povinné výživy. Zároveň podali podnět na její vzetí do vazby, což soud akceptoval.

V tuto chvíli nemůžeme vyloučit, že se Valerie stala obětí nějakého z trestných činů. Jestliže jste dívku viděli, víte, kde by se mohla nacházet nebo o ní máte jakékoliv informace, kontaktujte linku 158.

Popis pohřešované: výška cca 120 cm, černohnědé vlasy a hnědé oči. V levém obočí má jizvu.

por. Bc. Jan Daněk, Policie ČR