logo

Kriminalisté stíhají řidičku Audi, která na Jindřichohradecku způsobila nehodu, při níž byl zraněn dopravní policista

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování z J.Hradce dne 24. srpna vydal usnesení o zahájení trestního stíhání podezřelé ženy, která se měla dopustit trestného činu „ těžké ublížení na zdraví z nedbalosti“, když dne 13. června 2018 v 16:35 hodin jako řidička automobilu Audi A6, jedoucí po silnici ve směru od obce Jarošov nad Nežárkou směrem na obec Vodná, při projíždění přímého úseku komunikace v katastru obce Hadravova Rosička, se neměla plně nevěnovat řízení vozidla.

Řidička měla přehlédnout a zezadu narazit do před ní stojícího automobilu Škoda Fabia, kdy řidič s vozidlem zastavil v pravém jízdním pruhu, jelikož na místě byla hlídkou PČR DI J. Hradec vyšetřována dopravní nehoda, která byla řádně označena. Dopravní nehodou utrpěl těžké zranění dopravní policista, který byl po vzájemném střetu výše uvedených vozidel zasažen úlomkem části vozidla do dolní končetiny do prostoru Achillovy šlachy s dobou léčení nejméně po dobu 12 týdnů.

Lehké zranění utrpěl řidič osobního automobilu Škoda Fabia s vystavenou pracovní neschopností. Škoda na vozidlech činí nejméně 150 000 korun. V případě soudem uznané viny hrozí řidičce vozidla Audi A6 trest odnětí svobody na šest měsíců až čtyři léta nebo peněžitý trest.

por. Mgr. Bc. Hana Millerová, Policie ČR