logo

Kriminalisté ukončili vyšetřování tragické nehody, ke které došlo poblíž haly házené v Karviné

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V těchto dnech policejní komisař ukončí vyšetřování smrtelné dopravní nehody mezi chodkyní a vozidlem.

Vyšetřování si převzalo 1. oddělení obecné kriminality Karviná hned 2. listopadu 2017. V ten den, kolem půl sedmé ráno v Karviné na ulici Havířské jel řidič osobního vozidla Ford Focus v přímém směru od křižovatky ulice Havířská a Třídy Osvobození k autobusovým zastávkám v městské části Nové Město, zastávka MHD stadion házené.

Řidič (60 let) se dostatečně nevěnoval řízení a přehlédl chodkyni, která přecházela vozovku zprava, doleva. Ženu (61 let) v levém jízdním pruhu srazil přední částí vozidla a způsobil jí smrtelná zranění.

Po řádném prověření všech skutečností, analýze nehodového děje a dokumentace, znaleckého posudku a výleších komisař proti řidiči zahájil tresní stíhání a obvinil ho ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti.

Řidiči je za vinu kladeno, že rychlost jízdy měl přizpůsobit okamžité dopravní situaci – zvýšený ranní provoz, autobus v zálivu autobusové zastávky, přecházející chodci. Této bezprostřední situaci v silničním provozu se dostatečně nevěnoval. Chodkyně vozovku přecházela v místě, kde do vzdálenosti 50 metrů není křižovatka s řízeným provozem, přechod pro chodce ani místo pro přecházení.

S příhlédnutím ke všem výše uvedeným skutečnostem policejní komisař podal návrh na podání obžaloby proti řidiči osobního vozidla.

Obviněnému muži hrozí odnětí svobody na jeden rok až šest let.

Policie ČR