logo

Kriminalisté ustanovili řidiče kamionu, který srazil a usmrtil ženu a poté z místa nehody ujel

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Strakoničtí policisté děkují veřejnosti a sdělovacím prostředkům za spolupráci při vyšetřování tragické dopravní nehody, která se stala dne 27. prosince 2017 mezi obcemi Střelské Hoštice a Katovice.

Řidič nákladního automobilu v uvedeném místě srazil 42letou ženu, která na následky zranění na místě zemřela. Řidič z místa dopravní nehody ujel.

Kriminalisté nehodu intenzivně šetřili, zajišťovali a analyzovali všechny získané materiály. Bezprostředně po nehodě zveřejňovali prostřednictvím sdělovacích prostředků informace o tragické události společně s důležitými kamerovými záznamy a žádali veřejnost o pomoc při pátrání po vozidle.

Na základě získaných poznatků od občanů a rychlého šetření kriminalistů bylo hledané vozidlo ve velmi krátkém čase ustanoveno. Z trestného činu je podezřelý muž cizí státní příslušnosti. Územní odbor policie Strakonice následně vyžádá cestou okresního státního zastupitelství právní pomoc v zahraničí.

Policisté děkují všem, kteří významnou měrou přispěli při vyšetřování tragické události a zároveň všem sdělovacím prostředkům.

por. Mgr. Jaromíra Nováková, Policie ČR