logo

Kriminalisté v Havířově vyšetřovali dva závažné případy, oba si však „oběti“ vymyslely

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V průběhu dvou dnů havířovští kriminalisté se usilovně věnvali dvěma oznámením závažného charakteru. Skutky mají jen jedno společné…..oběť, která si vše vymyslela.

Ve středu 14. 3. po půlnoci 22letý mladík oznámil, že v Havířově, ve dvorové části, byl sexuálně obtěžován neznámým cizincem. Tvrdil, že ho neznámý osahával a sexuálně ukájel. Mladík byl opilý, hodnota vysoko přesáhla hranici jedné promile.

Následující den byli havířovští policisté přivoláni k přepadení 11leté divenky, která doma řekla, že jí venku přepadli dva kluci. Dívce měli vytrhnout její mobilní telefon a hodit na zem. Během „útoku“ dívka si poranila koleno, loket a bok.

U obou případů se do prověřování okamžitě zapojili policisté obvodního oddělení, kriminální služba, psovodi a kriminalistický technik.

Mladík po výstrizlivění, při opakovaném výslechu doznal, že vše si vymyslel. Důvod nedokázal vysvětlit.

Dívenka nakonec kriminalistům také přiznala, že k rozbití telefonu došlo při běhu. Když běžela… zakopla a upadla na zem. Při pádu se telefon rozbil a ona si odřela koleno, loket a pravý bok. Dívenka se bála, že doma se na ni budou zlobit

por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková, Policie ČR