logo

Kriminalisté v Hranicích zadrželi dalšího výrobce pervitinu

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Minulý týden v pátek zadrželi kriminalisté z Hranic 40letého muže na ulici Nádražní, protože byl podezřelý z výroby a prodeje pervitinu.

U podezřelého v době zadržení a při domovní prohlídce policisté zajistili přibližně 15 g metamfetaminu a varnu, která mu sloužila k výrobě. Při domovní prohlídce nalezli i odcizené jízdní kolo v hodnotě cca 15 000 Kč. Zadržený muž skončil v policejní cele a následující den mu policejní komisař sdělil obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládaní s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Vlastním šetřením kriminalisté zjistili, že prodával a dodával drogy uživatelům především na Hranicku a v lokalitě Valašského Meziříčí. V minulosti byl obviněný již dvakrát odsouzen za protiprávní jednání související s drogami a také za jiné trestné činy, které ale nesouvisely s prodejem a výrobou drog. V neděli na základě podaného návrhu na vzetí do vazby státním zástupcem a jeho akceptování soudcem skončil recidivista ve vazbě, kde zůstane pravděpodobně až do rozhodnutí soudu. Dle trestního zákoníku mu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

por. Mgr. Miluše Zajícová, Policie ČR