logo

Kriminalisté v Kladně dopadli dealera a výrobce pervitinu

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 16. května 2017 byly na základě operativního šetření pracovníků služby kriminální policie a vyšetřování zahájeny úkony trestního řízení ve věci výroby a distribuce drogy pervitin ve městě Kladně.

Na podkladě zjištěných skutků a na základě již zmiňovaného operativního šetření bylo zjištěno, že jedenapadesátiletý muž z Kladna nejméně od února letošního roku do současné doby na různých místech v Kladně prodává drogu pervitin osobám z řad drogově závislých. Dále kriminalisté zjistili, že z léků obsahující pseudoefedrin tuto drogu vyrábí. U zadrženého muže byla provedena domovní prohlídka v místě jeho bydliště, kde byla zajištěna kompletní laboratoř na výrobu pervitinu (baňky, teploměry, mateční roztok, kyseliny, váhy a další komponenty).

Tohoto jednání muž se dopustil i přes skutečnost, že byl 6. prosince 2016 rozsudkem Okresního soudu Kladno odsouzen pro přečin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání k úhrnnému trestu odnětí svobody v trvání šestnácti měsíců ve věznici s ostrahou.

Vzhledem k tomu, že na muže byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu a osoba se nacházela v celostátním pátrání, byl podezřelý omezen na osobní svobodě a eskortován na policejní služebnu k provedení nezbytných procesních úkonů a následně byl převezen Věznice Praha – Ruzyně.

V nejbližších dnech bude recidivistovi sděleno obvinění pro zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.

nprap. Michaela Nováková, PČR