logo

Kriminalisté v Ostravě vyšetřují vraždu ženy

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Moravskoslezské 1. oddělení obecné kriminality vede vyšetřování letošního čtrnáctého zvlášť závažného zločinu vraždy. Ke skutku došlo vpodvečer 4. 8. 2017 v Ostravě.

Podezřelý muž měl opakovaně zaútočit na poškozenou a způsobit jí tak zranění, kterým později podlehla. Ataku měla předcházet verbální rozepře s partnerkou. Z místa činu pak 41letý podezřelý muž utekl a krátce nato byl zadržen policisty speciální pořádkové jednotky v dalším městě.

Kriminalisté provedli ohledání místa činu, zajistili stopy, které budou následně zkoumat znalci. Pokračují ve shromažďování důkazů a skutečností k objasnění události. Jsou realizovány výslechy. Muž je podezřelý ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Pro rané stadium řízení není nyní možné zveřejnění konkrétnějších informací.

Ve všech letošních čtrnácti případech moravskoslezských vražd známe podezřelé osoby.

„Dvě posádky ZZS MSK zasahovaly v pátek 4. srpna večer u vážně zraněné ženy v Ostravě. Informaci o události přijali operátoři záchranné služby po půl sedmé. Pacientka, jejíž totožnost záchranáři v době zásahu neznali, byla v bezvědomí a její dýchání selhávalo. Zasahující lékař u ní zjistil vícečetná poranění se značnou krevní ztrátou. Přes rychlou odbornou pomoc posádky ZZS došlo u postižené k selhání srdeční činnosti a posádky musely zahájit resuscitaci. Péče záchranářů byla úspěšná jen nakrátko, při převzetí pacientky na palubu sanitního vozu došlo k opětovnému selhání oběhu a nutná byla opětovná resuscitace. Žena byla následně předána na urgentním příjmu FN Ostrava, a to v kritickém stavu,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Žena následně v nemocnici zemřela.

mjr. Mgr. Gabriela Holčáková, PČR