logo

Kriminalisté vypátrali podezřelého z přepadení sázkové kanceláře, došla si pro něj zásahová jednotka

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý 10. ledna tohoto roku okolo osmnácté hodiny vstoupil do sázkové kanceláře na Vinohradech maskovaný pachatel a v ruce držel zbraň. S tou ohrožoval zaměstnankyni za přepážkou a chtěl po ní peníze. Žena mu v obavě o svůj život vydala několik tisíc korun a lupič z pobočky odešel.

Kriminalisté začali případ vyšetřovat a postupně nashromáždili dostatek důkazů k osobě pachatele, pro kterého si na základě předběžného příkazu k zadržení v úterý 21. března došli. Jelikož bylo podezření, že by mohl být ozbrojen, zadržení kriminalisté provedli ve spolupráci se zásahovou jednotkou.

Youtube Video
Podívat se na video

Při následném výslechu se dvacetiletý muž k přepadení přiznal a mimo jiné uvedl, že ho spáchal kvůli tíživé finanční situaci a použil při něm maketu zbraně.

Během prošetřování policisté zjistili, že toto není jediný trestný čin, ze kterého je muž podezřelý. Podle dosavadního zjištění se totiž v průběhu února nechal zaměstnat v jedné směnárně v centru metropole a po zaškolení, když první den zůstal v práci bez dozoru, si odnesl z trezoru několik desítek tisíc korun.

Kriminalisté třetího policejního obvodu z druhého oddělení obecné kriminality s mužem zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestných činů loupež a zpronevěra. V případě odsouzení muži hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Stíhání je vedeno vazebně.

por. Bc. Jan Daněk , PČR