logo

Kriminalisté vyšetřují napadení tenistky Petry Kvitové, nenzámý pachatel ji zranil nožem

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý před půl devátou dopoledne došlo nedaleko centra města Prostějova k přepadení tenistky Petry Kvitové přímo v jejím bytě.

Při činu žena utrpěla zranění, se kterým vyhledala lékařské ošetření. Dosud nezjištěný pachatel z místa činu poté utekl. Nyní po něm intenzivně pátráme.

Dosavadním šetřením jsme zjistili, že by se mělo jednat o muže ve věku do 35 let, vysoký 180 cm, světlá pleť, hnědé oči, krátké hnědé vlasy, normální postava.

Popis oblečení: okrová bunda, přibližně o jednu konfekční velikost větší než postava muže, volnější modré rifle, na nohou šedé sportovní zavazovací boty se třemi bílými pruhy na bocích, ne však značky Adidas. Na hlavě béžová čepice s krátkým kšiltem, tzv. „bekovka“.

„Zdravotnické operační středisko ZZS OK bylo během dopoledne úterý 20.12.2016 informováno o zranění šestadvacetileté ženy v Prostějově, dle získaných informací v tísňovém hovoru došlo k nevážnému poranění v oblasti horní končetiny. Následně byla žena transportována k navazující péči do nemocnice v Prostějově,“ uvedl mluvčí záchranářů Zdeněk Hošák.

Žádáme tímto občany, kteří by mohli k osobě odpovídající uvedenému popisu či identikitu podat jakoukoli informaci, aby se obrátili na policisty na bezplatnou linku 158adrese Újezd 12, Prostějov, případně na lince 158.

por. Mgr. František Kořínek, PČR