logo

Kriminalisté z brněnského TOXI týmu zajistili 100 tisíc tablet s pseudoefedrinem

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Brněnští kriminalisté z 3. oddělení, z tzv. Toxi týmu mají za sebou velký kus práce. Podařilo se jim rozkrýt tříčlennou skupinu, která se věnovala dovozu a distribuci léků s obsahem pseudoefedrinu, které sloužily k výrobě metamfetaminu- pervitinu.

Léky dvaadvaceti letý muž obstarával v Polsku a do České republiky je dovážel na střídačku se svým pětadvacetiletým komplicem. Kriminalisté zjistili, že léky prodávali převážně na území města Brna a inkasovali za ně finanční hotovost nebo již vyrobený pervitin, s jehož užíváním mají všichni tři zkušenost. Podezřelá žena, která připravovala léky na předávání koncovým zájemcům, uvedla, že pervitin užívá rekreačně což je tak jednou za měsíc.

Závoz prováděli jeden krát za tři týdny a zboží přechovávali na Šlapanicku, kde byli minulý týden kriminalisty a policisty ze Zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Jmk zadržení při vykládání dodávky léčiv do garáže rodinného domu. V garáži a v dodávkovém vozidle se nacházelo celkem 56 ks nerozbalených papírových krabic s nápisem CIRRUS 5mg/120mg.

Policistům se podařilo zajistit celkem 7056 krabiček těchto léčiv, které obsahují bezmála 100 000 ks tablet léků CIRRUS, ze kterých by se dalo vyrobit 10 kg pervitinu, který by mohli prodat až za deset milionů korun.

Všichni nyní čelí obvinění z trestných činů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy za které jim může hrozit až deset let za mřížemi. Dva členové skupiny čekají na soud ve vazbě, obviněná žena je stíhána na svobodě

nprap. Petra Hrůzová, Policie ČR