logo

Kriminalisté z brněnského TOXI týmu zlikvidovali další varnu pervitinu

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Brněnští kriminalisté z týmu toxi zlikvidovali další varnu pervitinu, tentokrát v Židenicích. Zásah se odehrál před týdnem.

Jednoho muže zadrželi policisté kus od místa činu, zrovna když nesl hlavnímu výrobci potřebné chemikálie. Pro 5 litrů toluenu si odskočil do obchodu dvaačtyřicetiletý podezřelý krátce před svým zadržením sám.

Když vtrhli policisté do domu, byla výroba v plném proudu. U varny se nacházel dokonce jeden uživatel, který si, jak se později při prohlídce na služebně ukázalo, z místa odnesl zřejmě bez vědomí výrobce několik dávek. Při domovní prohlídce zajistili kriminalisté celkem 78 položek, mimo jiné 51 gramů pervitinu.

Během prohlídky na místo dorazili notně zaskočení spoluvlastníci domu, kteří si bytovou jednotku převzali. Dvaačtyřicetiletý muž je za zvlášť závažný zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy stíhán vazebně, jeho komplic (39) je stíhán na svobodě. Oběma obviněným hrozí v případě prokázání viny až desetiletý pobyt ve vězení. Jakou roli hrál v případu třetí zadržený, kriminalisté teprve zjišťují.

por. Pavel Šváb, Policie ČR