logo

Kriminalisté z teplického TOXI týmu odhalili dvě varny pervitinu a obvinili 5 osob

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kriminalisté z teplického TOXI týmu za sebou mají úspěšný zásah proti výrobcům drog. Dlouhodobá operativní práce celého týmu skončila akcí zásahové jednotky v rodinném domě na Teplicku, kde byli zadrženi dva muži ve věku 41 a 50 let.

Muži v kompletně vybavené „varně“ ve sklepních prostorách domu vyráběli pervitin, kriminalisté zadokumentovali nejméně tři případy, kdy drogu vyrobili. V prvních dvou „uvařili“ po sto gramech pervitinu, v tom posledním, kdy už várku kvůli zásahu policie nestačili zcela dodělat, bylo zajištěno 238 gramů vyrobeného efedrinu.

Hned další den byl zadržen další podezřelý, s jehož pomocí se dostávali k chemikáliím potřebným k výrobě drogy. S 55letým mužem jezdil starší muž na jeho živnostenský list kupovat fosfor a jód, za což ho odměňoval několika gramy pervitinu. Muž pak drogu dále prodával různým narkomanům, necelé dva gramy pervitinu policisté zajistili i při domovní prohlídce v místě jeho bydliště.

V rámci prověřování výroby a prodeje drog byli zadrženi ještě další dva muži ve věku 31 a 41 let. Starší z nich si v Teplicích pronajal garáž, kde se pokoušel vyrobit pervitin. Chemikálie sháněl právě s pomocí muže, který se propůjčil k nákupu na svůj živnostenský list i v prvním případě a jako odměnu si opět vzal drogy. Výroba se mu ale nedařila, protože neznal celý postup, a tak se s žádostí o pomoc obrátil na svého mladšího známého, který mu radil, jak má drogu vyrobit. Nakonec se mu podařilo „uvařit“ padesát gramů pervitinu, další várku už nestihl dokončit, protože si pro něj přišli policisté. Překazili mu plány, protože preparát ještě nestihl dosušit, v tomto případě vyrobil skoro trojnásobek první várky.

Všech pět zadržených mužů bylo obviněno z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Po výsleších zaslal vyšetřovatel státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí čtyř obviněných do vazby, který soudce akceptoval. Obviněným hrozí v případě uznání viny tresty odnětí svobody v rozmezí od jednoho do deseti roků.

por. Bc. Daniel Vítek, Policie ČR