logo

Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří měli v Benešově přepadnout šestadvacetiletého muže

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Celá událost se odehrála koncem ledna letošního roku. Dva muži v ulici Čechova před pátou hodinou ranní přepadli jiného muže, který tou dobou ulicí procházel.

Cestou nešel sám, ale v jejich doprovodu. Potkali ho totiž už v ulici Nová Pražská a společně pokračovali právě do výše zmíněné ulice. Ze začátku nijak divné setkání se změnilo v úmysl muže oloupit. V nestřežený okamžik jeden z pachatelů udeřil muže do těla. Ten útok neustál a padl na kolena. Druhý pachatel k němu přistoupil, držel ho pevně za ramena, aby se nemohl hýbat a bránit. Z kapes u kalhot mu potom sebrali dva mobilní telefony, s kterými utekli pryč.

Celou věcí se neprodleně začali zabývat benešovští kriminalisté. Šetřením operativně pátracího charakteru se jim podařilo pachatele loupežného přepadení vypátrat. Zadrželi je tři dny po jejich společné akci, a to na jedné z benešovských ubytoven. Oba muže cizí státní příslušnosti kriminalisté obvinili z trestného činu loupež a podali podnět k návrhu na vzetí do vazby státnímu zástupci. Návrh na vzetí do vazby byl soudem akceptován a oba obvinění byli eskortováni do vazební věznice Praha – Ruzyně. Za uvedené jednání mužům hrozí trest odnětí svobody až do výše deseti let.

nprap. Bc. Veronika Čermáková, Policie ČR