logo

Kriminalisté zadrželi na Trutnovsku dealery drog, dva skončili ve vazbě

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Minulý týden trutnovští kriminalisté na třech místech zadrželi čtyři osoby, proti kterým ve třech případech policejní komisař zahájil trestní stíhání pro podezření ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými s psychotropními látkami a s jedy. Jedna osoba byla ještě ten den po zadržení bez obvinění propuštěna na svobodu.

Obviněným ve věku (49, 25, 31 let) klademe za vinu, že od roků 2017, 2013 a od roku 2015 až do jejich zadržení na severu České republiky nakupovali pervitin, který na okrese Trutnov dále prodávali.

Devětačtyřicetiletého muže, kterého kriminalisté zadrželi vpodvečer krátce po silniční kontrole ve Vrchlabí, měl pozitivní test na drogy. Policisté u něho zajistili 46 gramů pervitinu, který dle jeho slov ten den nakoupil za téměř 50 tisíc korun. Po provedení všech nezbytných úkonů ho v pátek kriminalisté propustili a je stíhaný na svobodě.

Jednatřicetiletý muž a pětadvacetiletá žena, kteří tvoří milenecký pár, jsou uživateli drog. Oba byli již v minulosti dokonce 5krát odsouzeni a oba strávili nějaký čas ve výkonu trestu odnětí svobody. Z tohoto lze tedy usoudit, že s největší pravděpodobností tato zkušenost na ně neměla výchovný účinek. K distribuci omamných látek se oba kriminalistům přiznali. Při domovní prohlídce v jejich bytě policisté zajistili digitální váhu na vážení pervitinu, zbytky samotného pervitinu a sušinu konopí.

Po řádném zadokumentování kriminalisté k rukám státního zástupce zaslali podnět na návrh vzetí dvou „dealerů“ do vazby. Soudce Okresního soudu v Trutnově v pátek 26. ledna 2018 rozhodl o tom, že oba budou stíháni vazebně.

V případě prokázání viny jim hrozí až pětiletý pobyt ve vězení.

por. Pižlová Šárka, DiS., Policie ČR