logo

Kriminalisté zadrželi podezřelého z přepadení slabozrakého muže

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kriminalisté po zveřejnění případu obdrželi několik poznatků k totožnosti podezřelého a toho se jim díky tomu podařilo zadržet. Zadržení proběhlo na ulici za použití donucovacích prostředků, jelikož byla obava, že by podezřelý mohl být ozbrojen. To se následně potvrdilo a byl u něj nalezen nůž, se kterým byla před tím provedena zmiňovaná loupež.

Zadržený pětadvacetiletý muž se pak u výslechu k loupeži i poškození brýlí přiznal a uvedl, že to byl spontánní nápad. Následně s ním kriminalisté zahájili trestní stíhání pro trestné činy loupež, krádež a poškození cizí věci, za což mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Muž má bohatou trestní minulost a momentálně je v podmínce za trestný čin loupež a neoprávněné opatření padělání a pozměnění platebního prostředku v délce tří let s odkladem na tři roky.

Na muže kriminalisté podali podnět na jeho vzetí do vazby, protože by mohl uprchnout nebo se skrývat. Nemá totiž žádné stálé bydliště, hrozí mu vysoký trest a v minulosti byl již 8x vyhlášený v celostátním pátrání.

Tímto děkujeme všem, kteří věnovali pátrání pozornost a pomohli tak případ objasnit.

por. Bc. Jan Daněk , Policie ČR