logo

Kubánec se ústeckým cizineckým policistům prokazoval padělanými doklady

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pátek v dopoledních hodinách kontrolovala hlídka cizinecké policie na Ústecku na dálnici D8 ve směru do Německa osobní automobil s německou registrační značkou.

Osádku vozidla tvořili 3 cizinci. Řidič předložil hlídce ID kartu Španělska a španělský řidičský průkaz. Spolujezdec sedící vedle řidiče předložil ke kontrole španělský cestovní pas a následně také španělský řidičský průkaz a mezinárodní řidičský průkaz. Předložené doklady tohoto cizince byly hlídkou vyhodnoceny jako padělané, což později potvrdilo odborné posouzení dokladů.

Cizinec, který byl ustanoven jako státní příslušník Kuby, byl zadržen a je podezřelý z přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny. Předložený cestovní pas byl dle čísla zjištěn v evidenci ztracených a odcizených dokladů a byl původně vystaven španělské státní příslušnici.

Cizinec sedící na zadním sedadle, také státní příslušník Kuby, předložil pouze potvrzení o probíhajícím azylovém řízení v Německu, které ho neopravňovalo ke vstupu a pobytu na území ČR. Tento Kubánec byl hlídkou zajištěn a v rámci readmisní dohody předán do Německa.

por. Šárka Poláčková, Policie ČR