logo

Kuriózní dopravní nehodu vyšetřují dopravní policisté z Liberce

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V brzkých ranních hodinách v sobotu 19. srpna, řídil své osobní motorové vozidlo Ford, 63letý muž z Českodubska.

Přímý úsek pozemní komunikace protínající obec Modlibohov byl nad řidičovi síly. Za nedalekou autobusovou zastávkou ve směru na Český Dub nezvládl řízení, vlivem čehož narazil vpravo do zábradlí mostku. Neovladatelný Ford, jako odražená střela „strefil“ dva betonové sloupky.

I přesto, že se může zdát, že peripetiím by snad mohlo být dost, celá kolizní situace měla ještě další pokračování.

Ony dva betonové sloupky po nárazu opustily své stabilní místo na krajnici vozovky a vylétly na bránu plotu nedalekého domu. Brána neodolala a nijak zvlášť nezbrzdila dva, několik desítek kilogramů vážící betonové projektily. Ty lehce překonaly nicotný odpor plotu a prorazily zeď garáže. I s tou si sloupky hravě poradily. Na dvou místech prorazily stěnu garáže a až po té se sesuly na zem. Nyní však garážové zdivo nabralo na setrvačnosti a poškodilo uvnitř zaparkované vozidlo.

Ford neovladatelně letící za betonovými sloupky minul plotní bránu, stěnu garáže a ukončil svou pouť nalepený čumákem na obvodovém zdivu domu.

Je až s podivem, že se nikomu nic nestalo, nedošlo k újmě na zdraví ani ke ztrátám na životech.
Na místo přivolaná policejní hlídka provedla u řidiče zaprášeného sypkou směsí vystřelených airbagů dechovou zkoušku. Přístroj vykázal pozitivní hodnotu přes 1 promile alkoholu.

Nejen, že 63letému řidiči byl na místě zadržen řidičský průkaz a bylo mu odňato osvědčení o registraci vozidla, byla mu pochopitelně zakázána i další jízda.

Kromě jiného zahájili policisté úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což muži v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody od šesti měsíců až na tři léta.

Předběžná výše způsobené škody přesáhla částku 180 tisíc korun.

por. Bc. Robovský Vojtěch, PČR