logo

Kuriózní případy řešené ostravskými strážníky v roce 2017

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Umrzlý pes
Dne 10. února 2017 při cestě do nákupního střediska zpozoroval všímavý muž v Ostravě-Jihu umrzlého psa. Ten visel za zadní končetinu u kola jednoho z odstavených vozidel. Pozorný svědek z místa pořídil také fotodokumentaci. V obavách o své bezpečí se k místu nálezu nepřibližoval a raději zalarmoval strážníky. Ti na místě skutečně objevili promrzlého psa. Naštěstí plyšového.

Sedí a čučí
Oznámení o skupině nafouklých holubů, která poblíž jednoho z obchodů v Ostravě-Přívoze sedí a divně čučí na kolemjdoucí, přijali strážníci 9. ledna 2017. Hlídka městské policie oznámení prověřila. Partičku zírajících holubů se jí však již nepovedlo vypátrat.

Kačena na útěku
Obdobnou událostí se strážníci zabývali také 30. ledna 2017 v Ostravě-Petřkovicích. Před tamním kulturním domem se měla procházet krotká a zesláblá divoká kačena. Hlídka městské policie opeřence po chvíli skutečně nalezla. Poté co kachna spatřila přibližující se strážníky, rozběhla se opačným směrem, vzlétla a zmizela neznámo kam.

Co oni si v té televizi vlastně myslí
Na tísňovou linku Městské policie Ostrava se 31. května 2017 obrátil rozhořčený muž. Operátorovi linky 156 se nepředstavil, pouze mu sdělil, že v televizi dávají nevhodný program. Bližší informace se strážníkům zjistit nepodařilo.

Poděkování strážníkům
„Dobrý den,
chtěla bych poděkovat dvěma městským strážníkům (služební čísla bohužel nevím), kteří včera večer přivedli domů po 22. hodině mého manžela, který nezvládl oslavu u kamaráda. Dle jejich slov manžela „potkali“ v tramvaji, myslím si, že někde v okolí Ostravar Arény. A protože jsem se mu konečně dovolala, tak zjistili, na které ulici manžel bydlí a dovedli ho až domů v Ostravě-Zábřehu. Manžela přivedli městští policisté poprvé v životě a doufám, že naposled!
Pěkný den.“

Bc. Michal Maršo, MP Ostrava